Na drogach

Pijany „pirat drogowy” wiózł dwuletnie dziecko

Policjanci z Jasła zatrzymali po pościgu nietrzeźwego „pirata drogowego”. 26-letni kierowca poloneza znacznie przekroczył prędkość, a potem nie zatrzymał się do kontroli. Razem z nim samochodem jechała pijana żona i ich dwuletnia córka. Nieodpowiedzialnym rodzicom grożą surowe konsekwencje.

POLICJA. Fot. archiwum KWP w Rzeszowie
Fot. archiwum KWP w Rzeszowie

Wczoraj wieczorem, policjanci ruchu drogowego prowadzili radarowy pomiar prędkości na ul. Krakowskiej w Jaśle. Około godz. 20 podali kierowcy poloneza sygnał do zatrzymania, w związku z przekroczeniem przez niego prędkości w terenie zabudowanym o 35 km/h. Kierowca nie zareagował, docisnął pedał gazu i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Gdy otworzyły się drzwi pojazdu, policjanci wyczuli intensywną woń alkoholu. Alcotest wskazał prawie promil alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyzna musiał oddać prawo jazdy.

W samochodzie, oprócz 26-letniego mieszkańca gminy Jasło znajdowała się również jego żona i dwuletnia córeczka. Policjanci potwierdzili tożsamość kobiety i sprawdzili jej stan trzeźwości. Okazało się, że i ona jest nietrzeźwa. 20-letnia kobieta miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze przekazali dwuletnią dziewczynkę pod opiekę rodziny.

Nieodpowiedzialni rodzice za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. Ponadto, 26-latkowi zostanie postawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE