Informacje

Samochodowy włamywacz w rękach Policji

Kryminalni z jasielskiej komendy zatrzymali 19-latka, który włamał się do kilkunastu samochodów. Jego łupem padły radioodtwarzacze samochodowe, radia i anteny CB. Młody człowiek przyznał się do przestępstw. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Policjanci od dłuższego czasu prowadzili czynności w sprawach włamań do samochodów, które miały miejsce na terenie Jasła. Analizowali zgromadzony materiał dowodowy, zbierali informacje, przesłuchiwali świadków. Na tej podstawie wytypowali 19-latka, który mógł mieć związek z tymi przestępstwami. Młody mieszkaniec gminy Dębowiec został zatrzymany w miniony poniedziałek.

Fot. KPP Jasło
Fot. KPP Jasło

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Policjanci ustalili, że od końca sierpnia br. podejrzany włamał się do kilkunastu samochodów. Wyłamywał zamki w drzwiach i zabierał radioodtwarzacze, głośniki, radia i anteny CB. Nie pogardził również pozostawionym w samochodzie portfelem z dokumentami tożsamości. Kryminalni w jego garażu odnaleźli część skradzionego sprzętu.

Podejrzanemu 19-latkowi policjanci dotychczas postawili 10 zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw. Wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Fot. KPP Jasło
Fot. KPP Jasło

W czasie postępowania policjanci ustalili również, że skradzione radia mężczyzna sprzedał m.in. mieszkańcowi gminy Osiek Jasielski. 26-latek kupując sprzęt wiedział, że pochodzi on z przestępstwa. Został mu przedstawiony zarzut paserstwa, do którego się przyznał.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KPP w Jaśle)

Back to top button