Informacje

Sprawca kradzieży zatrzymany

W ręce policjantów trafił pijany 29-latek, który ukradł pilarkę spalinową. Dzięki czujności oraz szybkiej reakcji właściciela sklepu mężczyzna został zatrzymany. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do kradzieży doszło w Jaśle. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że do jednego ze sklepów ze sprzętem ogrodniczym wszedł młody mężczyzna. Podejrzany wykorzystał nieuwagę sprzedawcy i z wystawy zabrał wartą prawie 2 tys. złotych pilarkę spalinową, po czym szybko wyszedł na zewnątrz.

Po chwili został zauważony przez idącego ulicą właściciela sklepu, który rozpoznał pilarkę. Po upewnieniu się, że pracownik nie sprzedał urządzenia, pobiegł on za złodziejem. Sprawcę ujął na ul. Modrzejewskiego i powiadomił dyżurnego komendy.

Policjanci zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Jasła. Był pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, przyznał się do przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE