Informacje

Szajka włamywaczy zatrzymana

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzieże i włamania. Młodzi ludzie okradli dom, prywatną firmę, bar i komis samochodowy. Łupem złodziei padły m.in. pieniądze, alkohol, papierosy, aparaty fotograficzne, radia samochodowe. Na swoim koncie mają wiele takich czynów.

Policjanci z jasielskiej komendy prowadzili czynności w sprawie włamań, które miały miejsce w minionym i bieżącym roku w Warzycach i Jaśle. Mimo upływu miesięcy, funkcjonariusze badali każdą sprawę, analizowali docierające do nich sygnały, ustalali i przesłuchiwali świadków zdarzeń. Dzięki temu w minionym tygodniu wpadli na trop młodych włamywaczy.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mieszkańców gminy Jasło w wieku od 17 do 20 lat. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że podejrzani w różnych konfiguracjach osobowych dokonali szeregu włamań i kradzieży m.in. w Warzycach trzykrotnie włamali się do jednej z prywatnych firm, okradli jeden z barów, włamali się do prywatnego domu oraz Domu Ludowego. Ich łupem padły pieniądze, papierosy, alkohol, aparat fotograficzny, nie pogardzili nawet dwoma gaśnicami.

Fot. KPP Jasło
Fot. KPP Jasło

Fot. KPP Jasło
Fot. KPP Jasło

Policjanci ustalili również, że rok temu jeden z 20-latków wspólnie z 18-letnim mieszkańcem Jasła, włamał się do komisu samochodowego w Jaśle, skąd zabrał sprzęt RTV, radia samochodowe oraz dowody rejestracyjne i kluczyki do pojazdów. W październiku br. jeden z podejrzanych 18-latków uczestniczył także w kradzieży torebki wraz z telefonem komórkowym, pieniędzmi, kartą bankomatową i dowodem osobistym.

Ponadto w wyniku przesłuchań podejrzanych, a także przeszukań w miejscach ich zamieszkania zgromadzono materiał dowodowy potwierdzający, że dopuścili się oni jeszcze wielu innych podobnych przestępstw i wykroczeń.

Podejrzani usłyszeli już cześć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE