Kultura | rozrywka | edukacja

VI Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich PROSCENKI 2010 (zapowiedź)

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. W dniu tym – już od 6 lat – odbywa się co roku Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich PROSCENKI 2010. Organizatorem Przeglądu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Impreza ma na celu prezentację i konfrontację uczniowskich zespołów teatralnych z terenu Jasła i powiatu jasielskiego oraz wzmożenie działań profilaktycznych wśród młodzieży tj. promowanie zdrowego stylu życia i zapobieganie zagrożeniom.

W tym roku do Przeglądu zgłosiło się 6 teatrów uczniowskich z Jasła i powiatu jasielskiego. Prezentacje odbędą się w MDK-u od godz. 10:00.

Jako goście specjalni VI Przeglądu Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich PROSCENKI 2010 z multimedialnym programem profilaktycznym wystąpią instruktorzy i artyści z Warszawy. Program nosi nazwę: „Żyj poza klatką” i ma na celu pomoc w kształtowaniu myślenia młodych ludzi, które pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa związanego z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. W programie zostaną wykorzystane krótkie filmy animowane oraz występ na żywo rapera Jacka Nerkowskiego pseudonim „Kosmo”. Całość poprowadzi instruktor terapii uzależnień Artur Kacprzak.

Współorganizatorami Przeglądu są: Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Jasła. Sponsorem: Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE