Informacje

W „drugim” liceum mają nową salę gimnastyczną

Przy II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Józefa Modrzejewskiego w Jaśle oddano do użytku nowoczesną salę gimnastyczną. Długo oczekiwaną przez społeczność szkolną budowę obiektu o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych sfinansowano w większości ze środków unijnych.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

Sala powstała w ramach projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe pod nazwą „Budowa obiektów sportowych w szkołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Jasielskiego”. Urzędnikom udało się pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Wiążemy wiele planów z tą salą. – podkreśla Wacław Błasik, dyrektor placówki. – Nauczyciele naszej szkoły, jako organizatorzy wielu imprez sportowych, mogą wreszcie przeprowadzać je u siebie. Wszyscy wiemy jak ważne znaczenie w naszym życiu ma sport, aktywność fizyczna. Jest ona niezbędna także dla hartu ducha. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle nie byli nigdy bierni w sprawach sportu. Świadczy o tym długoletnia tradycja sportowa pielęgnowana w naszej szkole, sukcesy osiągane podczas zawodów sportowych, które procentują licznymi nagrodami zdobywanymi przez naszych uczniów.

Wartość całkowita realizowanego projektu (w jego ramach powstała również kryta bieżnia lekkoatletyczna przy Zespole Szkół w Trzcinicy) wyniosła 2 032 412,35 PLN natomiast wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 1 081 999,44PLN. Wkład własny samorządu powiatowego to 950 412,91 PLN.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE