Na drogach

Wypadek na Floriańskiej w Jaśle

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w Jaśle. W zdarzeniu ranny został 74-letni mieszkaniec gminy Jasło. Mężczyzna pracując przy załadunku drzewa został uderzony przez wóz, w który wjechał osobowy peugeot.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do zdarzenia doszło około godz. 7.50. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący peugeotem export, 18-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, jechał od centrum miasta w kierunku Wolicy. Na ul. Floriańskiej, w trakcie wyprzedzania jadącej przed nim osobowej mazdy, najechał na tył stojącego na lewym poboczu wozu, na który dwóch mężczyzn ładowało drzewo. Siłą uderzenia wóz został zepchnięty w kierunku 74-letniego mieszkańca gminny Jasło.

Na skutek uderzenia mężczyzna z złamaniem nóg, skręceniem kręgosłupa i stłuczeniem brzucha trafił do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. Kierujący peugeotem 18-latek nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady mające związek ze zdarzeniem, ustalili świadków. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE