Na drogach

Wypadki z udziałem jednośladów

Przez weekend na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem jednośladów. W wyniku tych zdarzeń trzy osoby zostały ranne. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

Pierwszy wypadek miał miejsce w sobotę około godz. 11.30 w Jaśle. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący motocyklem marki Yamacha, 22-letni mieszkaniec gminy Brzostek, jechał od centrum miasta w kierunku Kołaczyc. Na ul. 17-go Stycznia prawdopodobnie nieprawidłowo wyprzedzał skręcającą w lewo suzuki vitarę, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów. Na skutek wypadku dwie osoby trafiły do szpitala. Kierujący motocyklem i jadący z nim 19-letni pasażer.

Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u 22-latka stwierdzono wstrząśnienie mózgu i ogólne potłuczenia, u pasażera stłuczenie lewego płuca, złamanie kręgosłupa szyjnego oraz stłuczenie mózgu. Kierująca samochodem 42-letnia mieszkanka Jasła nie odniosła obrażeń, była trzeźwa. Od kierowcy motocykla pobrano krew do badań stanu trzeźwości.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Wypadek w Łazach Dębowieckich. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do drugiego wypadku doszło wczoraj około godz. 19.50 w Łazach Dębowieckich. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem 17-latek, skręcając w lewo na teren prywatnej posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej z naprzeciwka skodzie roomster. W wyniku zderzenia się pojazdów obrażeń doznała pasażerka jednośladu, 17-letnia mieszkanka gminy Dębowiec. Kobieta ze złamaniem kości podudzia prawego trafiła do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

Okoliczności wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych dochodzeń.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE