Sport | rekreacja | turystyka

XV kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Wisłoka Dębica (zapowiedź)

Przez ostatnich 13 tygodni ekscytowaliśmy się występami naszych piłkarzy w IV lidze podkarpackiej. Przed nami ostatnie spotkanie mistrzowskie w tym roku i kilkumiesięczna przerwa do marca 2011 roku, kiedy prawdopodobnie zostaną wznowione rozgrywki. Chociaż inni ligowcy kończą rundę jesienną 11 listopada w czwartek, spotkanie pomiędzy Wisłoką Dębica i „Gamrat” Czarnymi Jasło zakwalifikowane jako pojedynek podwyższonego ryzyka, na wniosek policji odbędzie się dzień wcześniej (środa), o godzinie 14.

Stulecie Czarnych Jasło

Najciekawiej zapowiadające się piłkarskie widowisko XV serii gier, w którym szósta w tabeli Wisłoka Dębica podejmie na własnym stadionie wicelidera. Na samej górze tabeli panuje ogromny ścisk, różnica między drugim a siódmym zespołem wynosi zaledwie 4 punkty. Włodarze klubu z Dębicy w trakcie rundy wymienili trenera Pawła Zydronia na Romana Gruszeckiego, który zrezygnował z pracy w Lechii Sędziszów Małopolski na trzy dni przed starciem z … „Gamrat” Czarnymi Jasło. Nasi jutrzejsi rywale po słabszym początku sezonu, nie przegrali ostatnich sześciu spotkań, awansując wysoko w ogólnej klasyfikacji drużyn. Wielka w tym zasługa dwóch najlepszych strzelców gospodarzy. Tomasz Barycza zdobył już 6 bramek, jedną mniej na swoim koncie posiada Kamil Zięba. Biało-zieloni na pożegnanie z własnymi kibicami postarają się o cenny komplet punktów.

Jaślanie po wpadce ze Strumykiem Malawa, mają ostatnią okazję na rehabilitację i zmazanie sobotniej plamy. Na wyjeździe skutecznością nie grzeszą, dość powiedzieć, że nie wygrali jeszcze spotkania na obcym stadionie. Na boisku na pewno nie zobaczymy Mirosława Pokrywki, który pauzował będzie za kartki, a do Czarnych przychodził właśnie z Wisłoki. Mimo niesprzyjających statystyk, jasielscy kibice liczą na przełamanie swojej drużyny, które pozwoli umocnić się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

CZARNI JASŁO – WISŁOKA DĘBICA
(środa 10 listopada, godzina 14:00 – stadion w Dębicy)

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE