Informacje

Zatrzymany za narkotyki

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Młody mężczyzna przywiózł narkotyk z Holandii. Przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wczoraj w nocy na ul. Franciszkańskiej w Jaśle, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw. Podejrzenia patrolu wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy. Wkrótce okazało się co było tego powodem. 19-latek miał przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Po użyciu testera funkcjonariusze potwierdzili, że jest to amfetamina.

W toku postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna przywiózł narkotyk z Holandii. Wczoraj usłyszał zarzut przemytu amfetaminy z Holandii do Polski. Przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia, wewnątrzwspólnotowej dostawy lub przewozi przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub terytorium innego państwa środki odurzające, substancje psychotropowe lub słomę makową, podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE