Na drogach

22-latek wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 73 w Jaśle. Do wypadku doprowadził 22-letni kierowca jednej z „osobówek”, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka innemu pojazdowi.

Fot terazJaslo.pl / Damian Palar
Więcej zdjęć w galerii.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do wypadku doszło kilka minut przed godziną 13-stą na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej i Krajowickiej. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący Renault Safrane wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 73 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Jasła kierowcy Opla Vectry. W wyniku uderzenia w bok Opel zjechał na lewy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym od strony Kołaczyc Fiatem Seicento.

Pogotowie Ratunkowe przewiozło do szpitala 28-letniego kierowcę Opla i 37-letnią kobietę kierującą Fiatem. Sprawca wypadku, 22-letni mieszkaniec gminy Brzostek, nie odniósł obrażeń.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyny oraz świadków wypadku. Kierowcy byli trzeźwi. – informuje jasielska Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE