Informacje

Dębowiec: Saletyni spowiadają przez całą noc

Przez całą noc z czwartku na piątek z 23 na 24 grudnia 2010 roku w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła, gdzie od 100 lat posługują Misjonarze Saletyni, będzie można skorzystać z sakramentu pojednania i uczestniczyć w prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu.
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

Rozpoczęcie spowiedzi w czwartek o godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy MBS i Adoracja do godz. 6.00. O godz. 6.00 zostaną odprawione Roraty i Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zakończenie spowiedzi o godz. 11.00. To doskonała okazja do skorzystania z łaski pojednania i doświadczenia spotkania z miłosiernym i przebaczającym Ojcem, by do wigilijnego stołu wspólnie z rodziną zasiąść z czystym sercem.

Posługa pojednania jest wpisana głęboko w charyzmat Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów i znajduje swój oddźwięk w Regule zakonnej. Czytamy w niej, iż każdy Misjonarz z La Salette, apostoł Pojednania, powinien pogłębić znajomość tajemnicy Przymierza Boga z ludźmi, jego zerwania przez grzech i następstw tego w życiu poszczególnych ludzi i społeczeństw; pracować nad usunięciem głębokich przyczyn wyobcowania człowieka i jego rozłąki z Bogiem i ludźmi, jakimi są: utrata poczucia Boga i godności osoby ludzkiej, rozdźwięk między życiem z wiary a sprawami doczesnymi, nienawiść, gwałt, niesprawiedliwość; poświęcić się sprawowaniu Sakramentu Pojednania, usiłując czynić z niego żywe spotkanie z Chrystusem, który uzdrawia i który zbawia (Reguła, 39 kp).

Zanim jednak przystąpimy do konfesjonału, by otrzymać rozgrzeszenie, powinniśmy spełnić następujące warunki:
1. rachunek sumienia
2. żal za grzechy
3. mocne postanowienie poprawy
4. szczera spowiedź
5. zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.

Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

SŁOWA KLUCZOWE