Informacje

Dzięki Państwu najuboższe rodziny dostały 214 świątecznych paczek

Jaślanie po raz kolejny pokazali udowodnili, że nie są obojętni na pomoc drugiemu człowiekowi. Dzięki Państwa hojności padł kolejny rekord podczas miejskiej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Udało się zebrać ponad jedną tonę podarunków, które w formie świątecznych paczek tuż przed Bożym Narodzeniem trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin.

Logo akcji

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, bo pomimo klęski jaka dotknęła Jasło, mieszkańcy i lokalne firmy nie zawiedli. Pobiliśmy rekord ubiegłoroczny. Zebraliśmy ponad tysiąc kilogramów darów, co wystarczyło na przygotowanie 214 paczek dla dzieci. – mówi portalowi terazJaslo.pl Iwona Klich, szefowa Terenowego Sztabu Akcji Nr 495 działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle.

Zbiórka darów trwała od 8 do 16 grudnia i była prowadzona w siedzibie Ośrodka oraz w sieci Jasielskich Sklepów MPM (ulica Jana Pawła II, Kopernika, Kołłątaja, Krasińskiego), sieci Sklepów Spożywczych PSS Społem („Bogumił” przy ulicy Mickiewicza, „Supersam” przy ulicy Kościuszki, „Lux” przy ulicy Rafineryjnej, ulica Rynek 1, ulica Baczyńskiego 15, „1001 Drobiazgów” przy ulicy Kołłątaja), sieci Sklepów Biedronka (ulica Baczyńskiego, Kazimierza Wielkiego, Szkolna, Rafineryjna) i Sklepie Odzieżowym „SNC” przy ulicy Kołłątaja 2. Zbiórki prowadzone były również w przedszkolach i szkołach.

Zbiórka obejmowała tylko i wyłącznie dary rzeczowe. Nie zbieraliśmy pod żadnym pozorem środków finansowych. – podkreśla Iwona Klich. – Jak ktoś sobie życzył przekazać pieniążki prosiliśmy: proszę sobie iść do sklepu i coś kupić. Zbieraliśmy artykuły szkolne, papiernicze, zabawki, słodycze, żywność nadającą się do długoterminowego przechowywania i nową odzież. Te paczuszki dostały dzieci z rodzin najuboższych według listy typowanej przez pracowników socjalnych. Rodziny, które są w najtrudniejszej sytuacji finansowej, a także te, które naprawdę tego potrzebują.

Pomogli też lokalni przedsiębiorcy i prywatni sponsorzy. – Zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie do praktycznie wszystkich albo do większości lokalnych firm, instytucji, do każdego do kogo mogliśmy dotrzeć. – mówi Iwona Klich. – Mam nadzieję, że dzięki Państwu, którzy dołożyliście swoich starań z części swojego serca, dzieci będą zadowolone i dostaną paczuszki na święta.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” jest Radio Lublin.

My pierwszy raz przyłączyliśmy się do akcji w 2002 roku. Nie co roku działamy, ale od kilku lat staramy się wspierać akcję. Trzy lata wstecz pod rząd udzielamy się. Sama idea akcji powstała w Radiu Lublin w 1993 roku. Jej kierownikiem jest Ewa Dados. Co roku zbieramy co raz więcej darów, co raz więcej dzieci dostaje pomoc. – powiedziała Klich.

Jej nieodłącznym elementem jest charakterystyczne logo w formie żółtego słoneczka z uśmiechniętą buzią dziecka.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

Zobacz również:
Lista osób, firm i instytucji, które wsparły akcję (format .doc)

SŁOWA KLUCZOWE