Kultura | rozrywka | edukacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny nagrodzona

Kolejny raz doceniona została działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na rzecz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom jako jedynej na Podkarpaciu przyznała Superstatuetkę za działania w roku szkolnym 2009/2010.

Fot. archiwum Biblioteki
Fot. ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Warto przypomnieć, że MBP w Jaśle nie po raz pierwszy została doceniona przez Fundację ABCXXI. Za działalność w roku szkolnym 2002/2003 otrzymała Statuetkę, w 2003/2004 – Medal, a w 2004/2005, 2005/2006, 2007/2008 i 2008/2009 Superstatuetkę. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle to jedyna w kraju, tak często nagradzana instytucja.

Wiadomość o przyznaniu Bibliotece siódmej już nagrody przez Fundację Cała Polska czyta dzieciom jest dobrym podsumowaniem tego mijającego roku i świadczy o wypracowaniu naszej własnej metody działania. Ogromna w tym zasługa bibliotekarzy pracujących z dziećmi. Chcę podkreślić szczególnie twórczą postawę Marty Gąsiorowskiej – kierownika Oddziału dla Dzieci MBP i koordynatora wojewódzkiego CPCD. – mówi dyrektor MBP w Jaśle Małgorzata Piekarska.

To zarazem trzecia nagroda ogólnopolska przyznana MBP w tym roku. Nasz program jest wysoko oceniany w województwie podkarpackim i w kraju. Zrealizowaliśmy w tym roku 5 projektów, na które pozyskaliśmy środki finansowe. Sadzę, że godnie promujemy Jasło na arenie ogólnopolskiej – dodaje.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE