Kultura | rozrywka | edukacja

Na tropach Ryszarda Aptego (zapowiedź)

Korporacja Ha!art! przygotowała dla czytelników niezwykły edytorski kąsek – to książka Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego „Apte: niedokończona powieść”.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” nazwani „detektywami historii”, pokusili się o przywrócenie dla kultury literackiej postaci Ryszarda Aptego. Wydawnictwo składa się z dwóch części: faksymilowej reprodukcji zeszytu R. Aptego i powieści napisanej w formie narracji historycznej.

Była dyrektorka warszawskiej Zachęty Anda Rottenberg była zachwycona odkryciem „To niezwykle ciekawe odkrycie. Artystyczne wizje Holocaustu stworzone w tamtym czasie są tak rzadkie, że każde tego typu znalezisko jest sensacją. Obejrzałam rysunki i muszę powiedzieć, że jako krytyka i widza postawiły mnie w pozycji całkowitej bezradności”.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 14 grudnia (wtorek) 2010 r. w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 16.00.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE