Kultura | rozrywka | edukacja

Pracownia ozdób świątecznych w trzcinickiej bibliotece

Zimowe, mroźne wieczory to czas, nie tylko na dobrą książkę, ale również hobby. W listopadzie i grudniu Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zmieniła się w prawdziwą pracownię ozdób świątecznych. Dogodny czas i ciekawa oferta sprawiły, iż wiele osób właśnie w bibliotece spędzało wolne piątkowe popołudnia.

Fot. archiwum Biblioteki
Fot. ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Dzięki tym spotkaniom powstały przeróżne, oryginalne dekoracje. W tym roku królowały fantazyjnie dekorowane kartki, złote i połyskujące choinki z szyszek i orzechów, a także śnieżynki, broszki i szkatułki wykonane i dekorowane techniką quillingu, aniołki z krepiny oraz pachnące świątecznym drzewkiem stroiki.

Niektóre z prac zapewne ozdobą niejeden świąteczny stół, być może staną się także doskonałym podarkiem pod choinkę. Efekt tych piątkowych warsztatów, można zobaczyć także na świątecznej wystawie w FGBP w Trzcinicy. Warsztaty zostały sfinansowane ze środków pozyskanych w programie Akademia Orange dla bibliotek.

Piątkowe spotkania dla hobbystów będą kontynuowane w 2011 r. Zapraszamy na warsztaty z cyklu PIĄTKOWY MIX czyli jestem w bibliotece już 7 stycznia od godz. 15.00 – tematem będzie niezwykle popularna w ostatnim czasie technika decoupage.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE