Sport | rekreacja | turystyka

Turniej Mikołajkowy w Gimnazjum nr 1

Już od czterech lat w dniu Świętego Mikołaja w hali sportowej przy ul. Czackiego odbywają się Piłkarskie Mistrzostwa Gimnazjum nr 1 w Jaśle nazywane też Turniejem Mikołajkowym. Startują w nich reprezentacje wszystkich klas, a na trybunach kibicują im pozostali uczniowie wraz z nauczycielami. W tegorocznym turnieju wystartowało 27 zespołów, które rywalizowały systemem pucharowym w trzech kategoriach wiekowych.

Fot. Kazimierz Bobula
Zwycięski zespół klasy 2h.
Fot. KAZIMIERZ BOBULA

W turnieju klas pierwszych zwyciężyła drużyna klasy 1h pokonując w finale drugi zespół z klasy 1a w rzutach karnych 2-1 (w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 1-1).

Rywalizację klas drugich wygrała pierwsza drużyna klasy sportowej 1a, która startowała z rok starszymi zespołami. Pierwsze miejsce zapewniło jej zwycięstwo w finale 3-1 z klasą 2a.

Stojące na najwyższym poziomie rozgrywki klas trzecich zakończyły się wygraną pierwszej drużyny klasy sportowej 3a. Pokonali oni 4-2 w decydującym meczu zespół z klasy 3f.

Więcej informacji o turnieju oraz zdjęcia wszystkich drużyn w nim startujących można znaleźć na stronie: www.e6-sport.pl.

Kazimierz Bobula

SŁOWA KLUCZOWE