Kultura | rozrywka | edukacja

W świecie mitów (zapowiedź)

Logo Młodzieżowego Domu Kultury

Ponad 80 osób zgłosiło się do interdyscyplinarnego konkursu „Mity w słowie, dźwięku i obrazie” organizowanego po raz pierwszy przez Młodzieżowy Domu Kultury w Jaśle. 8 grudnia na scenie MDK zaprezentują się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu jasielskiego.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak wiele czerpiemy z kultury starożytnej. Mity to tylko część tego skarbu – mówi Agata Koba, organizatorka konkursu i dodaje – Chcieliśmy żeby młodzież to dostrzegła.

W trzech kategoriach: teatralnej, muzycznej i plastycznej wezmą udział uczniowie m.in. z Kołaczyc, Cieklina, Bieździedzy i Szebni. „Potęga matczynej miłości”, „Mit o Tezeuszu”, „Historia Pandory” to tylko niektóre z prezentacji teatralnych, które zobaczymy podczas finałowych zmagań. W kategorii muzycznej usłyszeć będzie można „Narodziny Afrodyty” Kazimierza Przerwy-Tetmajera i „Lot Ikara” Jacka Kaczmarskiego.

Wszystkich zainteresowanych jak wygląda komiksowy Herkules, papierowy Hermes, czy pastelowa wojna trojańska zapraszamy 8 grudnia (środa) do MDK w Jaśle na godzinę 10:00.

Sponsorami konkursu są MPM Sieć Jasielskich Sklepów, Kancelaria Prawnicza Andrzej Gotfryd, Zamex Sp.J., Apteka Farm-Lider s.c.

Agnieszka Bełda / Magdalena Węgrzyn
(MDK zajęcia dziennikarskie)

SŁOWA KLUCZOWE