Kultura | rozrywka | edukacja

XVI Konkurs Literackiej Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle przystępują do organizacji szesnastej edycji Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży na wiersz i opowiadanie. Cieszy się on dużym powodzeniem wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. W czternastu edycjach wzięło udział 3367 młodych twórców.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

W popularyzowaniu konkursu pomagają nam dyrektorzy szkół, nauczyciele, bibliotekarze, lokalne media i internet.

Prace uczestników konkursu ocenia jury fachowców złożone z literatów, polonistów i bibliotekarzy. Nagrody przyznawane są zarówno za wiersz jak i opowiadanie, w czterech grupach wiekowych: I grupa – klasy 1-3, II grupa – klasy 4-6, III grupa – klasy gimnazjalne, IV grupa – szkoły średnie. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów jest publikowanie nagrodzonych utworów, z którymi można się także zapoznać oglądając wystawę przygotowaną po zakończeniu każdej edycji. Dzięki konkursowi dzieci i młodzież są nie tylko odbiorcami, ale i twórcami literatury, uczestnicząc tym samym w życiu literacko-kulturalnym. Niektórzy z laureatów wydali już własne tomiki lub potwierdzili swój talent w innych ogólnopolskich konkursach literackich.

Wierzymy, że w Waszym otoczeniu są młodzi, którzy zechcą spróbować swoich sił w dziedzinie własnej twórczości. Zapraszamy do skorzystania z oferty konkursowej. Przesyłamy regulamin konkursu z prośbą o rozpropagowanie go wśród dzieci i młodzieży .

Szczegółowe informacje można uzyskać w Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle, tel. (13) 4462602 w. 35 lub tel./fax (13) 4480665, e-mail:dzieci@mbp.jaslo.pl lub mgasiorowska@mbp.jaslo.pl, w godzinach otwarcia biblioteki: poniedziałek – piątek 10.15-18.00 oraz sobota 10.00-15.00.

(MBP w Jaśle)

Pobierz plik:
Regulamin i oświadczenie XVI KLTDiM (.doc)

SŁOWA KLUCZOWE