Na drogach

Areszt dla sprawcy drogowego dramatu. Policja poszukuje świadków

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec Szerzyn koło Jasła. Mężczyzna jest podejrzewany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Dzisiaj podczas przesłuchania odmówił składania zeznań. Policja poszukuje świadków, którzy pomogliby wyjaśnić okoliczności dramatu.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do wypadku doszło w minioną niedzielę nad ranem w miejscowości Siedliska Sławęcińskie. Policję o zdarzeniu zaalarmował przypadkowy kierowca, który przekazał telefonicznie dyżurnemu komendy w Jaśle informację, że na poboczu drogi leży kobieta. Ten wysłał na miejsce patrol oraz powiadomił dyspozytora Pogotowia Ratunkowego.

Niestety na pomoc było już za późno. Lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon 68-letniej mieszkanki Siedlisk Sławęcińskich. Ślady wskazywały, że kobieta mogła zostać potrącona przez samochód. Obok niej leżała tablica rejestracyjna, na podstawie której policjantom szybko udało się ustalić właściciela pojazdu. W międzyczasie na numer alarmowy Policji zadzwonił 45-letni mieszkaniec Szerzyn w województwie małopolskim, który przyznał się do potrącenia pieszej i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna został zatrzymany w areszcie, był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli również Daewoo Lanosa, którym spowodował wypadek.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Jaśle podjął decyzję o umieszczeniu 45-latka w areszcie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwunastu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu okoliczności tego dramatu. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszone są o kontakt pod numerem alarmowym: 997, stacjonarnym (13) 443 83 10 lub najbliższą jednostką Policji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE