Kultura | rozrywka | edukacja

Dawnych bajek czar…

Pełna sala dzieci, zadowolenie na twarzy i szczere oklaski to efekt, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle i Urząd Miasta w Jaśle, seansu bajek pt. „Dobranocki z dawnych lat…”. Projekcja bajek, których producentem jest SFR Studio Filmów Rysunkowych z Bielska–Białej, odbyła się 25 stycznia br.

Fot. Urząd Miasta Jasła
Fot. URZĄD MIASTA JASŁA

Mi podobał się Reksio, a mnie Pampalini, ja wybieram gąskę Balbinkę – przekrzykiwały się dzieci, które po zakończeniu seansu opuszczały jasielskie kino „Syrena”. Chociaż każde dziecko miało swojego bajkowego faworyta, to i tak wszystkie zgodnie klaskały w rytm muzyki kiedy na ekranie pojawił się Bolek i Lolek. Pomimo tego, że większość z wyświetlanych filmów rysunkowych nie miała dialogów, tylko doskonale dobraną ścieżkę dźwiękową, dzieci były bardzo zadowolone.

Nie tylko najmłodsi chcieli zobaczyć dawne dobranocki, bo oprócz opiekunów, którzy przyszli na seans razem z dziećmi, znalazło się nawet kilku dorosłych chętnych – Jesteśmy bez dzieci, ale bardzo chcemy zobaczyć te bajki. To bajki naszego dzieciństwa – przekonywał jeden ze starszych widzów.

We wtorkowy poranek (25 stycznia br.) zaprezentowanych zostało osiem bajek: Filutek, Kangurek Hip-Hop, Nasz Dziadzio, Pampalini łowca zwierząt, Bolek i Lolek, Reksio, Gąska Balbinka, Przygody Błękitnego Rycerzyka. Warto wspomnieć, że najmłodsza bajka miała ponad 30 lat.

Pokaz bajek ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej to kolejna propozycja dla dzieci przygotowana wspólnie przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle i Urząd Miasta w Jaśle. Wcześniej (18 stycznia br.) obie instytucje zorganizowały interaktywny spektakl dla najmłodszych „Kozucha Kłamczucha” w wykonaniu artystów z Agencji Artystycznej Art-RE z Krakowa.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dawnych bajek czar…”

  1. Na planie widzę najmłodszą uczestniczkę, moją Julcię. Obie z mamą były bardzo zadowolone.