Informacje

Dębowiec: I Zjazd Organizatorów Wakacyjnych Spotkań Młodych

W dniach 5-6 stycznia 2011 roku w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła odbywa się I Zjazd Organizatorów Wakacyjnych Spotkań Młodych. Pomysłodawcą tej pionierskiej inicjatywy są Misjonarze Saletyni – ks. Maciej Kucharzyk MS i ks. Piotr Szweda MS.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu.
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

Do Polskiego La Salette, w roku Jubileuszowym 100-lecia przybycia Misjonarzy Saletynów do Dębowca, przyjechało kilku przedstawicieli z różnych zgromadzeń zakonnych z całej Polski przygotowujący tego typu inicjatywy dla młodzieży, aby podzielić się wspólnie doświadczeniem i wymienić własnymi sugestiami na szerszym forum.

Podczas tych dwóch dni wspólnie dyskutowano na forum, wymieniano uwagi, pomysły. Gościem specjalnym Zjazdu był Marcin Jakimowicz, redaktor Gościa Niedzielnego z Katowic. Uczestnicy mogli wysłuchać jego konferencji. Prelegent dzielił się swoim świadectwem życia, a także spostrzeżeniami w kontekście organizowania tego typu spotkań dla młodzieży w całej Polsce. Nie zabrakło też czasu na modlitwę, Eucharystię i rekreację.

Mamy świadomość, iż coraz popularniejszą formą akcji wakacyjnych dla młodzieży są organizowane prawie przez każdą prowincję zakonną czy diecezję tzw. dni młodych. Na przestrzeni ostatnich lat widać wyraźnie, że jest to bardzo trafiona propozycja dla młodzieży, nie pozostająca bez echa także w środkach społecznego przekazu – napisali w liście zapraszającym na ten Zjazd jego Organizatorzy.

Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

SŁOWA KLUCZOWE