Kultura | rozrywka | edukacja

FanabERIE w bibliotece! Scrapbooking, decoupage, makrama i inne atrakcje…

O tym, że ferie w mieście mogą być udane, przekonali się wszyscy ci, którzy w pierwszym tygodniu odpoczynku odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Także młodzi jaślanie, którzy w drugim tygodniu ferii nigdzie nie wyjeżdżają, nie będą skazani na siedzenie w domu.

Fot. MBP w Jaśle
Fot. MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Codziennie przychodzimy z bratem do biblioteki. Tutaj się bawimy, rozwiązujemy rebusy i gramy w różne gry. Na pierwszych zajęciach bawiliśmy się w kreatora mody, mojej koleżance zaprojektowałam piękną suknię ślubną… z gazet – żartuje dziesięcioletnia Ola, stała uczestniczka feryjnych zabaw.

Panie uczuły nas robić bransoletki i naszyjniki z kolorowych sznureczków i kamyków. Metodą decoupage zrobiliśmy sobie breloczki. Bardzo fajnie było też kiedy bawiliśmy się wielka chustą. – wymienia dziewięcioletnia Zuzia.

„FanabERIE W BIBLIOTECE” pod takim hasłem odbywają się codziennie zajęcia dla najmłodszych w Oddziale dla Dzieci, Filii nr 1, 2 i 3 MBP w Jaśle. W ich programie znalazły się m.in.: warsztaty decoupage, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty tworzenia makramy, zabawy literackie oraz liczne konkursy.

„Quilling – zakręcony świat”; „Sznurkowe fanaberie”; „Jeden rysuje, drugi zgaduje”; „Rym, cym, cym – gry, zabawy i konkursy literackie”– to niektóre tematy zajęć w drugim tygodniu ferii, podczas których nadal głośno czytane będą książki z kolekcji Cała Polska czyta dzieciom. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów książek, tradycyjnie znajdzie się czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Zaplanowano konkurs gier komputerowych, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty scrapbookingu, konkursy malarskie i wiele niespodzianek. Powstaną wełniane i sznurkowe maskotki, kolorowe amulety oraz karnawałowe stroje. Uczestnicy rozwiązywać będą wiele zagadek, krzyżówek, rebusów oraz wezmą udział w zabawach na świeżym powietrzu.

Spotkania „FanabERIE w BIBLIOTECE” odbywają się od poniedziałku do piątku, o godzinie 12.00 w:

Oddziale dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1)
Filii nr 1 ( ul. Sobniowska 34)
Filii nr 2 (ul. Kopernika 8)
Filii nr 3 ( ul. Szopena 22)

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE