Sport | rekreacja | turystyka

„Integracja młodzieży. Wyszehradzkie Dni Sportu” (zapowiedź)

UKS „MOSiR” Jasło informuje, że po wielu staraniach, kilku napisanych projektach, nasz projekt pt. „Integracja młodzieży. Wyszehradzkie Dni Sportu” uzyskał akceptację i dofinansowanie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
W 2009 roku w turnieju wzięła udział m.in.
reprezentacja z Chin.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Organizowane od 11 lat przez nasz klub turnieje, zostały zauważone w wielu krajach i wreszcie uzyskały poparcie i pomoc finansową. W ramach tego projektu, w dniach 02-05.06.2011 odbędą się:

XII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt JASŁO 2011′

III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców JASŁO 2011′

VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców JASŁO 2011′

Naszymi partnerami w realizacji tego projektu są: Miasto Jasło, Miasto Praga 10 (Czechy), ZŠ Mlýnská Stropkov (Słowacja), CK „SPARTA” Sambor (Ukraina) i JKS „CZARNI” 1910 Jasło.

Na turnieje te zaproszono zespoły z Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy, Rumuni, Niemiec, Białorusi, Kazachstanu, Chin, Tunezji, USA, oraz Polski.

Organizowane turnieje będą okazją do wielokulturowego spotkania ludzi młodych z różnych krajów, o różnorodnym charakterze, tradycji i historii, integracji młodzieży szkolnej, kształtowania i rozwoju osobowości młodych ludzi poprzez sport, promocji miasta i regionu. Projekt obejmuje wzmocnienie współpracy miedzy partnerami, instytucjami i organizacjami sportowymi współpracującymi z młodzieżą z krajów grupy V4 a instytucjami z Europy Wschodniej, wymianę doświadczeń oraz wspólne przygotowanie i organizację wydarzenia.

Jednocześnie chcieliśmy podziękować pracownikom Urzędu Miasta którzy pomogli w powstaniu projektu, jego sformalizowania i obiecali pomoc przy jego realizacji.

Mamy nadzieję, że przy realizacji tego dużego projektu (planowany jest udział około 500 zawodniczek i zawodników) znajdziemy również pomoc jasielskich i okolicznych firm, szkół, instytucji i osób prywatnych – sympatyków jasielskiego sportu i młodzieży.

(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE