Kultura | rozrywka | edukacja

JDK zaprasza: zagra Zbigniew Jakubek Quartet (zapowiedź)

Na koncert zespołu jazzowego Zbigniew Jakubek Ouartet zaprasza – w sobotę 22 stycznia br. o godz. 18 – Jasielski Dom Kultury. Bilety są do nabycia w sekretariacie JDK, tel. 13-44-351-50.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Zbigniew Jakubek Quartet istnieje od 2004 roku. Idea jego utworzenia powstała trzy lata wcześniej. W 2004 doszło do pierwszych prób z całkowicie nowymi utworami skomponowanymi specjalnie na potrzeby utworzonego zespołu.

Zbigniew Jakubek, wybitny pianista jazzowy, muzyk pop, kompozytor i aranżer, debiutował w 1983 roku w big-bandzie Wiesława Pieregorólki. Grał lub nadal gra m.in. w zespołach jazzowych „Walk Away”, „Young Power”, „Back In”, „Three Generation Quartet”, występował na setkach scen całego świata z takimi muzykami jak: Eric Marienthal, Frank Gambale, Chester Thompson, Mino Cinelu, Cindy Blackman, Carmine Appice, Nippy Noya, Susan i Martin Weinert, Janusz Muniak, Zbigniew Lewandowski oraz wokalistami: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Ewą Urygą, Mieczysławem Szcześniakiem, Markiem Bałatą. Od 1998 r. znajduje się w składzie zespołu Ryszarda Rynkowskiego. Jest również związany z Instytutem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego jako wykładowca.

Marek Raduli, gitarzysta, kompozytor i aranżer, rozpoczynał występy sceniczne w latach 70., w środowisku opolskim. Potem był związany m.in. z zespołem „Banda i Wanda” oraz z „Budką Suflera”, z którą najczęściej jest kojarzony. Wciąż grywa „mocno”, ale nie tylko rockowo: jazz stał się jego nową miłością. Od 1992 roku jest w składzie zespołu „Three Generation Trio”, który w 1999 stał się kwartetem zasilonym przez keyboard Zbigniewa Jakubka.

Tomasz Grabowy jako muzyk jazzowy zadebiutował na XIII festiwalu Jazz Juniors w Krakowie otrzymując indywidualną nagrodę (z grupą „Head Office”). Potem związał się z grupą „Spirytuals Singers Band”, z którą wystąpił na wielu polskich i zagranicznych festiwalach (m.in. Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Breda Jazz Festiwal w Holandii). Współpracował ze Zbigniewem Lewandowskim oraz m.in.: Big Bandem Aleksandra Mazura i „Walk Away”. Grał z wieloma muzykami sceny jazzowej m. in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Mino Cinelu (USA), Zbigniewem Lewandowskim, Tomaszem Szukalskim, Januszem Skowronem, Kubą Stankiewiczem oraz wokalistkami: Urszulą Dudziak i Krystyną Prońko. Od kilku lat współpracuje z grupą „Funky Groove”.

Artur Lipiński, perkusista, mający na swym koncie współpracę z wieloma grupami i artystami, m.in. z: Urszulą Dudziak, Anną Serafińska, T. Love, Goya i „Dziewczyny”. Jest cenionym muzykiem studyjnym i scenicznym.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE