Kultura | rozrywka | edukacja

Akcja „Noworoczny Dar 2011”: uczniowie „podstawówek” na scenie JDK

W drugim dniu prezentacji artystycznych towarzyszących XIV Akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”, zbiórki funduszy na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili uczniowie szkół podstawowych.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. JASIELSKI DOM KULTURY

Programy artystyczne zaprezentowali uczniowie jasielskich szkół podstawowych numer 4 („Nie ma granic”), 1 („Nadzieję w sercu masz”) i 2 („Groszki i róże”).

Jutro (12 bm.) w JDK można będzie podziwiać występy gimnazjalistów z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 i Gimnazjum nr 1 (początek o godz. 10), a w czwartek (13 bm.), od godz. 9 – uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół nr 4, I LO, ZS Budowlanych oraz ZS nr 3 (początek o godz. 9).

***

Akcja „Noworoczny Dar 2011” rozpoczęła się tradycyjnie kwestą uliczną, prowadzoną przez uczniów jasielskich szkół w pierwszą niedzielę po Nowym Roku. Zebrane w tym dniu pieniądze zostały wpłacone na konto akcji. Zbiórki wolnych datków prowadzone są również podczas prezentacji artystycznych oraz w różnych placówkach oświatowych. Czek z całą uzbieraną sumą zostanie uroczyście przekazany dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 11 lutego br. w JDK.

Każdy może pomóc

Ojcowie Franciszkanie – wzorem poprzednich lat – udostępnili na potrzeby akcji specjalne konto: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607 z dopiskiem „Noworoczny Dar”, na które każdy można wpłacić dowolną kwotę. Wszystkie datki są mile widziane.

Organizatorami XIV akcji „Noworoczny Dar” tradycyjnie są: Jasielski Dom Kultury i Parafia Franciszkanów w Jaśle, a instytucjami wspierającymi – pozostałe parafie i placówki oświatowe.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE