Kultura | rozrywka | edukacja

Obcojęzyczne kolędowanie w kołaczyckim Liceum

W dniu 13 stycznia 2011 r. po raz kolejny zabrzmiały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach kolędy wykonywane w różnych językach obcych w ramach VIII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Kolęda Obcojęzyczna”.

Fot. ZSP w Kołaczycach
Fot. ZSP W KOŁACZYCACH

Konkurs ten mający na celu zwiększenie zainteresowania nauką języków obcych i poznanie zwyczajów bożonarodzeniowych innych krajów, obejmuje gimnazja z: Gminy i Miasta Jasło, Miasta i Gminy Brzostek, Gminy Brzyska oraz Miasta i Gminy Kołaczyce. W tym roku do rywalizacji konkursowej stanęło 5 zespołów z następujących szkół: Zespół Szkół Miejskich nr 5 z Jasła, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi z Brzostku, Gimnazja z Siedlisk-Bogusz i Januszkowic oraz Gimnazjum z Kołaczyc. Swoją obecnością zaszczycił konkurs również: Piotr Szczepkowicz – Zastępca Burmistrza Brzostku.

Każda występująca grupa wykonywała 2 kolędy w wybranych przez siebie językach obcych. Mile widziane były kolędy czy pastorałki wykonane w różnych językach. W tegorocznej edycji dominowały język angielski i język niemiecki, można było posłuchać zarówno nowych aranżacji kolęd połączonych nawet z odpowiednio dobraną choreografią taneczną, jak i pięknego śpiewu chóralnego. Jury konkursowe przy ocenie brało pod uwagę: wykonanie wokalne, znajomość języka obcego oraz pomysłowość i oryginalność, czyli ogólne wrażenie artystyczne zespołu.

Poziom był naprawdę bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana. Zresztą było o co walczyć. Wspaniałe nagrody w postaci: drukarek, odtwarzaczy DVD oraz wartościowych książkowych pomocy do nauki języków obcych ufundowali: Starosta Jasielski – Adam Kmiecik, Burmistrz Kołaczyc – Małgorzata Salacha oraz Burmistrz Brzostku – Leszek Bieniek. Cały konkurs przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze.

W przerwie, kiedy obradowało jury był czas na wzajemną wymianę wrażeń, lepsze poznanie się i słodki poczęstunek. Swoje umiejętności zaprezentowali również przybyłym gościom: zespół wokalno-muzyczny oraz Formacja Tańca Towarzyskiego działające przy kołaczyckim liceum.

Wyniki konkursowe kształtowały się następująco:
I miejsce – Gimnazjum im. Królowej Jadwigi z Brzostku,
II miejsce – Gimnazjum z Siedlisk-Bogusz,
III miejsce- Gimnazjum z Kołaczyc

Na zakończenie odbyła się jeszcze raz prezentacja zwycięzców. Dziękując sponsorom za wsparcie, a wszystkim uczestnikom za udział i dobrą zabawę, mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

(ZSP w Kołaczycach)

Back to top button