Kultura | rozrywka | edukacja

Polubiliśmy FanabERIE!

Co srebrne krople zmienia w sople? Jaką porę roku mamy, gdy za morzem są bociany? W jakiej stołówce za każde danie, goście dziękują nam ćwierkaniem? Odpowiedzi na te i inne pytania, dzieci poznały podczas feryjnych zajęć organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Fot. MBP Jasło
Więcej zdjęć w naszej Fotogalerii (fot. MBP w Jaśle)

Jak co roku, jasielska biblioteka nie zapomniała o dzieciach spędzających zimowe ferie w mieście. Między 17 a 28 stycznia Oddział dla Dzieci i filie MBP organizowały codziennie zajęcia dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieci uczęszczające na cykl zajęć „FanabERIE W BIBLIOTECE” sprawiły, że w bibliotece było gwarno i wesoło. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania.

Stało się to zapewne za sprawą interesującej oferty programowej, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów książek uczestnicy mieli czas na rozwijanie swoich zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Były zabawy z chustą animacyjną, warsztaty decoupage i scrapbookingu, kalambury i konkursy. Powstały rzeźby z modeliny i masy solnej, śniegowe rzeźby oraz wełniane maskotki. Uczestnicy rozwiązywali wiele zagadek, krzyżówek, rebusów oraz wzięli udział w Turnieju Gier Komputerowych. Poznając różnego rodzaju zimowe zabawy, uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu bezpieczeństwa podczas zimowych harców.

Bezpłatne zajęcia w czasie ferii organizowane są przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Jaśle już od 15 lat. Oprócz satysfakcji z przeprowadzenia udanej akcji w okresie ferii, bibliotekarze maja pewność, ze tego rodzaju spotkania z dziećmi to najlepsza promocja biblioteki i czytelnictwa w środowisku lokalnym. Większość z uczestników po spotkaniach zwracała i wypożyczała kolejne książki, przeglądała młodzieżowe czasopisma oraz korzystała z bezpłatnego dostępu do Internetu.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE