Kultura | rozrywka | edukacja

Stare Dobre Małżeństwo w nowej odsłonie

Przy pełnej jak zwykle widowni zagrała w Jasielskim Domu Kultury grupa Stare Dobre Małżeństwo. Podczas koncertu, który odbył się 14.01 br. (piątek) zespół zagrał utwory z najnowszej płyty, a także przypomniał swoje najstarsze przeboje.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

W pierwszej części ponad dwugodzinnego koncertu grupa zagrała swoje najnowsze przeboje. Różnią się one znacznie klimatem od lirycznych piosenek śpiewanych przez zespół przed laty. W nowych piosenkach więcej jest nawiązań do współczesności, mniej poetyckich odniesień rodem z krainy łagodności. W drugiej części zespół zagrał swoje starsze, znane dobrze wszystkim utwory, za co publiczność podziękowała gromkimi brawami. – Cieszy mnie fakt, że z taką radością reagują państwo na nasze zasoby archiwalne – powiedział Krzysztof Myszkowski, frontman zespołu.

Druga część koncertu rozkołysała i rozśpiewała wszystkich przybyłych na spotkanie z zespołem. Takie utwory jak „Blues o czwartej nad ranem” czy „Z nim będziesz szczęśliwsza” najpierw publiczność śpiewała razem z zespołem, a potem już tylko widzowie śpiewali, a zespół akompaniował. Koncert zakończył się kilkakrotnym bisowaniem i niekończącymi się brawami.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE