Kultura | rozrywka | edukacja

Stop dla nudy! czyli ferie w bibliotece

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej zostało laureatem konkursu POŻYTECZNE FERIE 2011 organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi. Wygrany projekt pod hasłem „STOP DLA NUDY! czyli ferie w bibliotece” zostanie zrealizowany przy współpracy z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Zapowiedź wydarzenia

Celem działań jest umożliwienie dzieciom i młodzieży, które zostają na czas ferii w swoich miejscowościach, spędzenie czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny dla siebie i innych.

Członkowie Stowarzyszenia, bibliotekarze i wolontariusze, przez cały okres ferii będą prowadzić w bibliotece warsztaty plastyczne (m.in. decoupage, quilling, filcowanie, bibułkarstwo, scrapbooking…), gry i zabawy integracyjne, zgadywanki literackie, popołudnia z filmem, a także  warsztaty teatralne. W programie szereg konkursów, niespodzianek, dużo frajdy i dobrej zabawy.

Tegorocznej VIII edycji konkursu towarzyszy hasło „Nie zapominajmy o naszych sąsiadach”. Uczestnicy projektu będą zatem organizować pomoc dla potrzebującej mieszkanki Trzcinicy, poprzez robienie zakupów, przygotowywanie posiłków czy wspólnego spędzania czasu. Pomogą starszej kobiecie w trudach dnia codziennego, a sami zyskają doświadczenie i poczucie, że można od siebie coś dać nie oczekując niczego w zamian.

W ramach projektu organizatorzy zapewniają także uczestnikom wyżywienie podczas trwania zajęć, wszelkie pomoce i materiały plastyczne, a także opiekę i życzliwa miłą atmosferę.

Warsztaty odbywać się będą przez 10 dni roboczych w dniach od 17 stycznia do 28 stycznia 2011 r. w godzinach od 13.00 do 17.00 w siedzibie  FGBP w Trzcinicy. Zapraszamy !!!

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE