Sport | rekreacja | turystyka

SZÓSTKA najlepsza w Rzeszowie !

W niedzielę (9 bm.) na hali sportowej w Miłocinie odbył się V halowy Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Standio w kategorii młodzik starszy  rocznik 1998), organizatorem którego była Stal Rzeszów . W zawodach uczestniczyło 12 drużyn, które w pierwszej fazie turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch grupach.

Fot. archiwum Klubu
(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)
Fot. archiwum Klubu

Do grupy B trafił UKS Szóstka Jasło, który w pierwszym meczu dość przypadkowo i niezasłużenie przegrał z Orzełkiem Przeworsk 1-2 (gol Pisuli) . Jednak porażka ta podziałała na młodych zawodników Szóstki bardzo mobilizująco, bo w każdym kolejnym meczu udowadniali już swą zdecydowaną wyższość nad rywalem. Najpierw wygrali z ŁKS Łańcut 2-1 (Gogola , Wojdyła), Karpatami Krosno 4-1 (Gogola – 2x, Pisula – 2x), Stalą II Rzeszów 2-0 (Opałka , Żygłowicz) i na zakończenie zmagań grupowych rozgromili Spartę Kazimierza Wielka 6-0 (Pisula, Gogola – 5x).

Finał to od samego początku dominacja Szóstki na boisku, efektem czego były gole strzelane przez Żygłowicza, Pisulę i Gogolę. A w pokonanym polu został Igloopol Dębica – końcowy wynik meczu 3-1 dla UKS !

Ostateczna kolejność Turnieju :
1. UKS SZÓSTKA JASŁO
2. Igloopol Dębica
3. Hutnik Kraków
4. Orzełek Przeworsk
5. Orły Rzeszów
6. ŁKS Łańcut
7. Karpaty Krosno
8. Glinik Gorlice
9. Resovia Rzeszów
10. Stal II Rzeszów
11. Sparta Kazimierza Wielka
12. Stal I Rzeszów

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Szóstki Piotr Gogola z dorobkiem 9 goli.

Podopieczni trenera Tomasza Maczugi zagrali w składzie: Mateusz Mikrut – Kamil Żychowski, Marek Żygłowicz, Arkadiusz Szot, Szymon Wojdyła, Kamil Gąsior, Łukasz Opałka, Piotr Gogola, Przemysław Skórka, Marcin Pisula i Kacper Korczykowski.

Gratulacje dla całej drużyny za pokazany charakter i wysiłek włożony w zdobycie Pucharu !

(UKS SZÓSTKA JASŁO)

SŁOWA KLUCZOWE