Informacje

W Jaśle orkiestra Jurka Owsiaka zagrała rekordowo. Mamy ponad 50 tysięcy!

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jaślanie pokazali, że mają wielkie serca. Na koncie jasielskiego sztabu udało się zebrać rekordową jak do tej pory sumę pieniędzy: popołudniu przekroczyła magiczną liczbę 50 tysięcy złotych. Do puszek trafiło również 47,13 euro oraz 4,06 dolara.

Zebrane środki pochodzą nie tylko z ulicznej kwesty, którą przez cały dzień na ulicach miasta prowadziła ponad setka wolontariuszy, którym pomagali strażacy z OSP „Florian” w Żółkowie. To również pieniądze, które udało się „wylicytować” za gadżety, które przekazała Fundacja Jurka Owsiaka, zaprzyjaźnione przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne.

W tym roku zebraliśmy o ponad 21 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym oraz co najmniej 16 tysięcy złotych więcej niż 2 lata temu, tym samym pobiliśmy dotychczasowy rekord zbiórki WOŚP z roku 2009, który wynosił 34 tysiące. Kwota złotówek jeszcze może wzrosnąć, liczenia trwa, nadal spływają datki od sponsorów. – poinformował nas popołudniu Marcin Grabek, zastępca szefa jasielskiego sztabu WOŚP odpowiedzialny za kontakty z mediami.

FOTOGALERIA:

Finał WOŚP w Jaśle (zdjęć: 50)

Tegoroczny finał akcji, po dłuższej przerwie, odbył się na płycie Rynku. Blok imprez kulturalnych rozpoczął występ zespołu folklorystycznego „Kaśka” z Dębowca. Gwiazdą finału był zespół „Wanda i Banda”, który prosto z Jasła pojechał na koncert do Nowego Sącza. Ponadto zagrali: „Bez Marki”, „B-Site”, „DPD” i „Slynd”, „Meghido”, „Plateau”, „Headache” oraz „Heven”.

W przerwach między koncertami odbyły się licytacje gadżetów. Pod „młotek” Jerzego Urbana poszły m.in. kubki i koszulki z logo WOŚP, kalendarze ścienne z autografami siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, bieszczadzka ikona, kolekcja monet, zdjęcie z autografem Justyny Kowalczyk oraz jubileuszowe szaliki i książki wydane z okazji stulecia Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni Jasło.

O godzinie 20-stej w powietrze wystrzelono tradycyjne „Światełko do nieba”. Zaraz po nim na płycie Rynku symbolicznie kwestowali również samorządowcy: burmistrz Jasła Andrzej Czernecki oraz starosta jasielski Adam Kmiecik, którym towarzyszył najmłodszy wolontariusz Michał Stępniak.

Serdecznie dziękujemy Jaślanom – wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji, wolontariuszom, sponsorom, partnerom oraz patronom. – powiedział Marcin Grabek.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE