Informacje

W Jaśle orkiestra wielkich serc zagrała na całego. Padł rekord!

Dobre wieści napływają z jasielskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas dzisiejszego rekordowego finału akcji udało się zebrać ponad 46 tysięcy złotych. Fundusze zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Gwiazdą jasielskiego finału był zespół Wanda i Banda.
Więcej zdjęć z finału w naszej Galerii.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

46 266,37 złotych – tyle pieniędzy trafiło dzisiaj (stan na godzinę 22:30) do puszek z czerwonym serduszkiem, czyli charakterystycznym symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To środki zebrane przez blisko 140 wolontariuszy, którzy od rana do wieczora kwestowali na ulicach miasta, ale nie tylko. Kwotę zasiliły również fundusze z licytacji gadżetów, która odbywała się w przerwach między koncertami na jasielskim Rynku. Największym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne gadżety przekazane przez Fundację Jurka Owsiaka oraz przez Jasielski Klub Sportowy Czarni Jasło. Zlicytowano również m.in. bieszczadzką ikonę, kolekcję monet z symbolami Bieszczadów przekazaną przez Podkarpackiego Wicekuratora Oświaty Antoniego Wydro oraz kalendarz z oryginalnymi autografami siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, przekazany przez Zakłady Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A.

Kweście pieniędzy towarzyszył również blok kulturalny. Po dłuższej przerwie impreza powróciła – miejmy nadzieję, że na dobre – na jasielski Rynek. Zagrali: zespół folklorystyczny „Kaśka”, „Wanda i Banda”, „Bez Marki”, „B-Site”, „DPD” i „Slynd”, „Meghido”, „Plateau”, „Headache” oraz „Heven”. Słuchacze kierunku ratownik medyczny Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Zaś o godzinie 20-stej na niebie pojawiło się tradycyjne „Światełko do nieba”, przygotowane przez firmę Triplexsis.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

W ramach środków zebranych podczas wszystkich dotychczasowych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle trafił nowoczesny sprzęt medyczny o wartości przekraczającej pół miliona złotych!

SŁOWA KLUCZOWE