Kultura | rozrywka | edukacja

Wyśpiewany sukces

Obserwując serwowane nam przez telewizję liczne konkursy, które mają na celu odnaleźć ukryte i nieznane talenty nie zastanawiamy się, ile pracy trzeba włożyć w to, żeby dotrzeć na szczyt i zaistnieć w mediach. „Cudowne dzieci” już od najmłodszych lat pracują nad swym sukcesem, często kosztem nauki i wolnego czasu.

Fot. archiwum Szkoły
(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Na jasielskiej ziemi pojawił się nowy talent, wprawdzie jeszcze kilkuletni, ale miejmy nadzieję, że w przyszłości jeszcze nas zadziwi. Mowa tu o Julii Zielińskiej uczennicy klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle.

Julka z wielką brawurą przeszła przez kolejne eliminacje Podkarpackiego Konkursu  „Literatura i Dzieci – Uśmiechnij się” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. II nagroda w kategorii piosenka zasłużenie się jej należała. Młoda artystka ma duży talent zarówno wokalny jak i aktorski, co zaowocowało wspaniałą wygraną, a jej piosenka „Trele-morele” podbiła serce publiczności i jury. Do konkursu została wspaniale przygotowana przez wychowawczynię Alicję Szulc. Julka ponadto uczęszcza na zajęcia teatralne prowadzone w Jasielskim Domu Kultury przez Helenę Gołębiewską.

Zaangażowanie opiekunek, ciężka praca i talent uczennicy złożyły się na sukcesy młodej artystki.. W ubiegłym roku została laureatką Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej organizowanego przez SP 2 w Jaśle, ponadto wywalczyła tytuł laureata w Międzyszkolnym Konkursie „Jestem Aktorem” organizowanym przez SP 4 w Jaśle, jest liderką szkolnego zespołu „Czwóreczka”, z którym uświetnia liczne szkolne i jasielskie imprezy.

W nowym roku życzymy jej kolejnych sukcesów.

Ewa Pietraszek

SŁOWA KLUCZOWE