Kultura | rozrywka | edukacja

Jasło na grze planszowej? Potrzebne są Wasze głosy!

We wrześniu na sklepowych półkach pojawi się kolejna wersja popularnej gry MONOPOLY. Jest szansa, że na planszy pojawi się miasto Jasło! Wystarczy, że oddasz swój głos na specjalnej witrynie internetowej monopoly.pl. Nasze miasto walczy tam o tzw. „dziką kartę”. Wielkie głosowanie trwa do 20 marca.

Zrzut ekranowy
Zrzut ekranowy ze strony monopoly.pl

MONOPOLY to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie polegająca na handlu nieruchomościami. W ciągu kilku minut zabawy uczestnicy gry mogą stać się na chwilę milionerami. Sukces zależy jednak od trafnych decyzji i mądrze przeprowadzanych transakcji podejmowanych w trakcie okrążania planszy, w trakcie którego można kupić lub sprzedać nieruchomości znajdujące się w danym polu, czy też budować własne domy i hotele.

Już we wrześniu ukaże się specjalna edycja gry. O tym, które polskie miasta mają szansę trafić na planszę, zadecydują Internauci. W jaki sposób? Wystarczy zalogować się w specjalnym serwisie konkursowym znajdującym się pod adresem monopoly.pl. W prawym menu witryny znajduje się kolumna z sześćdziesięcioma głównymi miastami, wytypowanymi przez twórców gry. Można głosować również na tzw. „dzikie karty” – to miejscowości zgłoszone do zabawy przez samych odwiedzających stronę. Do dzisiaj zarejestrowanych zostało tam ich aż 1218. Wśród nich Jasło!

Głosowanie trwa do 20 marca. Codziennie można oddać tylko po jednym głosie, wybierając miasto z listy głównej oraz „dzikiej karty”. Organizatorzy zachęcają do udziału w zabawie nagrodami: dla wszystkich osób biorących udział w konkursie (wystarczy zalogować się na witrynie monopoly.pl) przewidziano zniżki na grę MONOPOLY w sieci sklepów REAL, a dla tych najbardziej aktywnych aparaty fotograficzne.

Na planszę w specjalnym wydaniu gry trafi ostatecznie pierwszych dwadzieścia miast z listy głównej oraz dwa pierwsze miasta z tzw. „dzikiej karty”.

Nie udało nam się ściągnąć imprezy Lecha do nas to powalczmy o to. Będzie to na pewno ciekawa promocja dla miasta, jeśli się uda. – pisze do redakcji jeden z naszych Czytelników.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE