Informacje

Odwołano dyrektora DPS w Foluszu. Ruszyła powyborcza machina zmian?

Rafał Gużkowski nie jest już dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. We wtorek, wraz z początkiem nowego miesiąca, został odwołany przez Zarząd Powiatu w Jaśle, który jest organem prowadzącym placówkę, z pełnionego stanowiska. Starostwo Powiatowe nabrało wody w usta i nie komentuje sprawy.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Rafał Gużkowski, odwołany dyrektor DPS w Foluszu.
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

36-letni Rafał Gużkowski pełnił funkcję dyrektora największego na Podkarpaciu Domu Pomocy Społecznej w Foluszu od września 2008 roku, kiedy wygrał rozpisany przez Zarząd Powiatu w Jaśle konkurs na to stanowisko. Wcześniej, od 2007 roku, był pełniącym obowiązki dyrektora w placówce. W swojej pracy zawodowej z ludźmi niepełnosprawnymi i wykluczonymi społecznie dał się poznać jako człowiek przekraczający zakres swoich służbowych obowiązków. W 2009 roku, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, został odznaczony przez Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi I Stopnia.

Od 2007 roku, z ramienia marszałka województwa podkarpackiego, jest członkiem Krajowej Rady Konsultacyjnej do spraw Osób Niepełnosprawnych.

W wyborach prezydenckich, rozpisanych po katastrofie smoleńskiej na czerwiec 2010 roku, wszedł do społecznego komitetu poparcia kandydata Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, zaś w listopadowych wyborach samorządowych startował z listy tej partii do Rady Miejskiej Krosna, uzyskując 67 głosów.

Zarząd Powiatu nie chce komentować powodów odwołania Gużkowskiego ze stanowiska dyrektora. Być może odpowiedzi na kluczowe pytania uda się uzyskać jutro, podczas sesji Rady Powiatu. Do czasu ogłoszenia nowego konkursu, Domem Pomocy Społecznej w Foluszu pokieruje jego dotychczasowy zastępca Karol Adamski.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE