Sport | rekreacja | turystyka

Pierwsi zwycięzcy IV Jasielskiego Festiwalu Siatkówki

W ostatni czwartek (17.02.2011) w hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ulicy Czackiego rozpoczął się IV Jasielski Festiwal Siatkówki. Masowa impreza sportowa sponsorowana przez: Urząd Miasta w Jaśle, Gazownię Jasielską i Jasielską Sieć Sklepów MPM składa się z ośmiu turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych i będzie trwała do 27 lutego 2011 roku.

Fot. archiwum Organizatora
Fot. ARCHIWUM ORGANIZATORA

Do najbliższej środy (23.02.2011) można jeszcze zgłaszać zespoły do rozgrywek po spełnieniu warunków opisanych w regulaminie. Do tej pory 53 drużyny wyraziło chęć udziału w rozgrywkach i istnieje duża szansa, że zostanie poprawiony rekord frekwencji z roku 2009 (startowało 59 zespołów i ponad 500 uczestników). Wszelkie aktualne informacje związane z festiwalem i szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej: www.e6-sport.pl.

Pierwsze dwa dni festiwalu przeznaczone były na rozgrywki Gimnazjady Powiatowej dziewcząt i chłopców, odbywające się w ramach zawodów Szkolnego Związku Sportowego. Startowały w nich reprezentacje gimnazjów, które wygrały eliminacje gminne. Natomiast zwycięzcy zawodów powiatowych uzyskali awans do następnego etapu rozgrywek, czyli zawodów rejonowych, które zaplanowane są na początku marca 2011 roku.

W Gimnazjadzie Powiatowej chłopców startowało 10 drużyn, a w finale Gimnazjum w Nienaszowie wygrało 2-1 z Gimnazjum nr 1 w Jaśle. W turnieju dziewcząt brało udział 9 drużyn, a w meczu o pierwsze miejsce Gimnazjum nr 1 w Jaśle zwyciężyło Gimnazjum w Dębowcu 2-0.

(KB)

SŁOWA KLUCZOWE