Kultura | rozrywka | edukacja

Pomyszkuj w bibliotece (zapowiedź)

Zapowiedź wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle bierze udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu.

3 marca 2011 r. o godz. 16.00 w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1, I pietro) zostanie zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla seniorów – wirtualna poradnia zdrowia.

Starsze osoby, które tego dnia pojawią się w bibliotece, będą mogły zapoznać się z zasobami Internetu na temat zdrowia. Przy pomocy pracowników biblioteki uzyskają informacje i porady zdrowotne, a także poznają podstawy obsługi komputera. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zarejestrują swój udział w internetowym liczniku akcji „Tydzień z Internetem 2011”.

W zorganizowaniu „Poradni zdrowia” bibliotece pomaga Sklep Zielarski mieszczący się przy ul. Kościuszki 19 w Jaśle.

***

„Tydzień z Internetem 2011” to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neelie Kroes – europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej. Na potrzeby akcji zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, który pozwoli na policzenie liczby jej uczestników we wszystkich krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2011” jest skierowany przede wszystkim do osób starszych, bowiem ponad 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia nie korzysta z Internetu, a biblioteka jest znakomitym miejscem, by zachęcić i nauczyć osoby starsze używania komputera i Internetu.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE