Informacje

Rekrutacja do Juniwersytetu już zakończona

Zakończyła się rekrutacja do Juniwersytetu, czyli Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Limit 100 miejsc, który czekał na małych studentów, został wyczerpany już po trzech dniach od ogłoszenia zapisów. Pierwsze zajęcia na Juniwersytecie odbędą się 26 lutego, zaraz po uroczystym rozpoczęciu, w czasie którego wszystkie dzieci otrzymają identyfikatory i indeksy.

Logo JUD

Zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach Juniwersytetu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Planowaliśmy dwutygodniowy okres rekrutacji, który skrócił się praktycznie do trzech dni. Później zapisywaliśmy już tylko na listę rezerwową – mówi Małgorzata Forystek, koordynator Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt polegający na zabawie dzieci w studiowanie, realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Partnerami projektu są: Powiat Jasielski, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Wł. Findysza, Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Nowy Styl Group Sp. z o.o. Patronat nad projektem sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy otwiera realizację projektu miasta pełnego innowacji, dlatego bardzo cieszę się, że tak bardzo spodobał się zarówno dzieciom jak i rodzicom. Oznacza to, że jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, które spowodują, że Jasło znajdzie się w gronie miast dążących do nowoczesności – podkreśla Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Bezpłatne zajęcia na Juniwersytecie rozpoczną się 26 lutego, a zakończą 18 czerwca br. Odbywać się będą 1-2 razy w miesiącu w siedzibie Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle.

Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu „Postaw na rodzinę”. Patronat medialny nad Uniwersytetem objęła TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz Nowiny24.

Szczegółowe informacje oraz lista dzieci przyjętych do Juniwersytetu dostępne są na stronie internetowej: www.juniwersytet.pl.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE