Informacje

Starosta jasielski odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi

Starosta Jasielski Adam Kmiecik uhonorowany został Brązowym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w niesienie pomocy podczas akcji przeciwpowodziowej w trakcie powodzi jak nawiedziła Powiat Jasielski w ubiegłym roku. Odznaczenie przyznane zostało przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Fot. archiwum Starostwa Powiatowego
Fot. ARCHIWUM STAROSTWA POWIATOWEGO

Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonała Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz w trakcie uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie w dniu 15 lutego 2011 r.

Mam ogromną satysfakcję, że podejmowane przeze mnie działania zostały dostrzeżone i wyróżnione. Dedykuję to odznaczenie wszystkim tym, którzy brali udział w akcji przeciwpowodziowej i przyczynili się do tego, aby straty wyrządzone przez żywioł były jak najmniejsze. Przyznane przez Pana Prezydenta odznaczenie jest dla mnie dużym zobowiązaniem, a zarazem mobilizuje do dalszej pracy na rzecz mieszkańców Powiatu Jasielskiego – powiedział Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Krzyż Zasługi ustanowiony został w 1923 r. Nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniających czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi dzieli się na trzy stopnie: I stopień Złoty Krzyż Zasługi, II stopień Srebrny Krzyż Zasługi, III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

(Starostwo Powiatowe)

SŁOWA KLUCZOWE