Kultura | rozrywka | edukacja

Teatrzyk Maskotka znów zachwycił publiczność

Ponad 200 widzów obejrzało kolejne przedstawienia spektaklu „Za ósmą górą” Liliany Bardijewskiej w opracowaniu Heleny Gołębiowskiej, które odbyły się 16 lutego br. w Jasielskim Domu Kultury.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. JASIELSKI DOM KULTURY

Premiera bajki, w której wystąpiły dzieci z Teatrzyku Maskotka Jasielskiego Domu Kultury, odbyła się 7 grudnia ubiegłego roku. Zabawna opowieść o perypetiach dwóch władców zmagających się z niełatwą rzeczywistością: smokami, które zaatakowały ich królestwa i brakiem poddanych, którzy by na nich pracowali, została przyjęta przez młodą widownię z zachwytem. Kto nie zdążył obejrzeć spektaklu w dniu premiery, miał okazję wybrać się nań 16 lutego. Młodzi aktorzy zagrali z równie wielkim zaangażowaniem jak za pierwszym razem i zebrali tak samo gorące brawa, zasiadających na widowni uczniów i przedszkolaków z Jasła i pobliskich miejscowości. Pod wielkim wrażeniem byli także opiekunowie młodych widzów.

W spektaklu wystąpili: Julia Sajdak (Bajarz), Oliwia Bolek (Kmieć), Danial Gorczyca (Król I), Jakub Sokołowski (Król II), Karolina Gorgosz (Księżniczka), Małgorzata Rybka (Książę), Julia Zielińska (Smok A), Sylwia Rybka (Smok B).

Teatrzyk Maskotka działa w Jasielskim Domu Kultury nieprzerwanie od ponad 20 lat. Jego losy różnie się układały, ale rzadko bywał rok bez premiery. W latach, w których teatrzyk prowadziły 2 osoby, a zainteresowanych zajęciami było 20 – 30 dzieci, przygotowywane były większe widowiska sceniczne.

Obecnie w zajęciach Teatru Maskotka, prowadzonych przez Helenę Gołębiowską, uczestniczy 12 uczniów, głównie z Jasła. Wszyscy wkrótce rozpoczną pracę nad nowym spektaklem. Na razie nie wiadomo co to będzie. Młodzi aktorzy wspólnie z instruktorką wybierają taki spektakl, w którym będą mogli najlepiej się poczuć i pokazać swoje talenty.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE