Sport | rekreacja | turystyka

Uczennica sportowego gimnazjum w Trzcinicy najszybszą młodziczką na Podkarpaciu

W sobotę (05 bm.) w Mielcu odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików. Jako jedyna klub ULKS „Technik” Trzcinica reprezentowała Wioleta Dąbrowska. Do brązowych medali zdobytych w Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych nasza zawodniczką dołożyła złoty medal i jednocześnie została najszybszą młodziczką na Podkarpaciu.

Zawody

Zawody
Fot. archiwum ULKS Technik Trzcinica (x2)

Do sobotniego finału na 60m Wiola weszła z pierwszym wynikiem i również w biegu finałowym nie dała się pokonać. Uzyskała wynik 8.30sek wyprzedzając przy tym drugą zawodniczkę o ponad 0.25sek. Obecnie z wynikiem 8.23sek zajmuje ona, według statystyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dziesiąte miejsce w Polsce wśród najszybszych młodziczek na dystansie 60m.

Wioleta Dąbrowska to podopieczna trenera Tomasza Wojtasa, jest uczennicą I klasy Gimnazjum Sportowego w Trzcinicy, do którego trafiła z Lisowa.

Gimnazjum Sportowe przy Zespole Szkół w Trzcinicy to jedno z dwóch gimnazjów (drugie znajduje się w Rzeszowie) na Podkarpaciu, w których młodzież może rozwijać swe umiejętności z lekkiej atletyki. Wychowankami Gimnazjum Sportowego w Trzcinicy są między innymi: Wioletta Brągiel – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach sprinterskich oraz reprezentantka kadry narodowej juniorów, Natalia Wolska – Halowa Mistrzyni Polski w skoku w dal, Piotr Dybaś – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach długich, Paweł Labut, który był medalistą Mistrzostw Polski w skoku wzwyż.

(ULKS „Technik” Trzcinica)

SŁOWA KLUCZOWE