Kultura | rozrywka | edukacja

W jasielskiej bibliotece powstał Klub Sieciaków

Dlaczego Kompel, Netka, Ajpi i Spociak są fajniejsi od Bełkota, Kradzieja, Śmieciucha i Kłamacza? Dlaczego w Internecie należy posługiwać się pseudonimami i nie podawać swoich danych osobowych? Do kogo zgłosić się jeśli w Internecie coś nas zaniepokoi? Oraz dlaczego warto wyposażyć swój komputer w program antywirusowy? Odpowiedzi na te i inne pytania znają uczestnicy pierwszego spotkania „KLUBU SIECIAKÓW”.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Jeden z uczestników Klubu Sieciaków. Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

KLUB SIECIAKÓW powstał przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 8 lutego 2011 roku. Data nie jest przypadkowa. 8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Podczas spotkania dzieci poznały między innymi Serwis Sieciaki.pl, sieciakowe zasady bezpieczeństwa w Internecie opracowane przez Fundację Dzieci Niczyje, grały w gry komputerowe oraz dzieliły się swoimi sieciowymi doświadczeniami.

Spotkania w ramach KLUBU SIECIAKÓW odbywają się w każdy czwartek o godzinie 14.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE