Informacje

Zlot motocyklowy „Hubala” wróci do Jasła w tym roku?

Jest szansa, że po kilku latach przerwy, w Jaśle zostanie zorganizowany zlot motocyklowy imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Impreza, której w tym roku przypada już dziewiąta edycja, cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników jednośladów z całej Polski i staje się okazją do promocji walorów turystycznych ziemi jasielskiej. Pomoc w organizacji zapowiedziały już władze samorządowe miasta.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

Organizatorem zlotu honorującego pamięć bohaterskiego majora i polskiego olimpijczyka jest Jasielski Klub Motocyklowy Brothers of the South. W pierwszych latach impreza odbywała się w mieście, potem przeniesiono ją do sąsiedniego powiatu strzyżowskiego, a dokładnie do Frysztaka. W ubiegłym roku, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, dwudniowy zlot powrócił do powiatu jasielskiego i odbył w Kołaczycach.

W styczniu br. stowarzyszenie zwróciło się z prośbą do burmistrza Jasła o objęcie honorowego patronatu i współudziału w organizacji kolejnej edycji właśnie w mieście urodzin „Hubala”.

Byłem przy organizacji pierwszych zlotów. Strasznie zależało mi na tym, żeby właśnie się to odbywało w Jaśle. Na początku były przedstawiane jako może takie, które będą się rozwijać w niewłaściwą stronę, ale całe stowarzyszenie pokazało, że wszystko odbywa się z dużą kulturą, jest dobra zabawa i szczytny cel. Moim zamiarem jest to, żeby ten zlot wrócił do Jasła. – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Władze miasta chcą się włączyć w organizację imprezy. – Jesteśmy na etapie dozgadniania szczegółów. – wyjaśnia burmistrz. – Myślę, że to jest jedna z imprez, która atrakcyjność turystyczną miasta podnosi, bo na te zloty przyjeżdżają przedstawiciele różnych klubów. Myślę w ogóle, że to jest rodzaj sportu co raz bardziej popularny w różnych środowiskach. To są ludzie bardzo młodzi i ludzie dojrzali, więc przekrój wiekowy jest pełny. Myślę, że z kolei ta parada na Rynku jest atrakcyjna i zawsze była.

Dwudniowy zlot, na który składa się cykl koncertów plenerowych oraz parada motocyklowa ulicami miasta, połączona z kilkugodzinną ekspozycją motocykli na płycie jasielskiego Rynku, miałby się odbyć na stadionie piłkarskim w Sobniowie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE