Kultura | rozrywka | edukacja

Biblioteka miejscem spotkań, czyli wielkanocna pracownia w Trzcinicy

Święta wielkanocne coraz bliżej. W naszych domach powoli zaczynają się przygotowania do tych niezwykłych dni. By w pełni poczuć wielkanocną atmosferę musimy zadbać o to, aby wokół nas zrobiło się wiosennie i kolorowo. Ważnym elementem wiosennego świętowania są niewątpliwie dekoracje.

Pisanki. Fot. archiwum filii GBP w Trzcinicy

Fot. © ARCHIWUM FILII GBP W TRZINICY

Te stworzone własnoręcznie, są niepowtarzalne, oryginalne i najpiękniejsze. A ozdoby, które tworzy się wspólnie, w dobrym towarzystwie i przyjaznej atmosferze, dają najpiękniejszy wizualny efekt.

W myśl tej zasady, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, odbyły się warsztaty sztukatorskie „Wielkanocna pracownia w bibliotece”, organizowane w ramach cyklu „Biblioteka miejscem spotkań”. W czasie 4 marcowych spotkań, współpracujące z biblioteką pasjonatki rękodzieła, mogły uczyć się i doskonalić swoje umiejętności malując pisanki techniką decoupage.

Jajka styropianowe, plastikowe, drewniane, czy też tradycyjne wydmuszki ozdobione popularną w ostatnim czasie techniką serwetkową, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego malowania pisanek. Efekt wart jest starań, a takie niezwykłe jajka są nie tylko piękną dekoracją wielkanocnego stołu, ale mogą być także bardzo ciekawym, unikalnym i niepowtarzalnym prezentem dla bliskich, przyjaciół lub znajomych.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE