Kultura | rozrywka | edukacja

DKK: Zatańczyć na bruku ulicy Szerokiej (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w dyskusji o książce Marka Sobóla Mojry.

Zapowiedź wydarzenia

Krakowski Kazimierz, a przede wszystkim Alchemia zmieniły moje życie. (…)W jakimś sensie dzięki Alchemii napisałem Mojry i mam nadzieję, że nie będzie to moja ostatnia książka.

Mojry to mit osadzony w realiach krakowskiego Kazimierza. Debiutancka powieść M. Sobóla wprowadza czytelnika w wewnętrzny świat każdej z trzech bohaterek. Ich wspólnym mianownikiem jest cierpienie w czasach holocaustu, dramat żałoby i los prostytutki.  Lachesis, Atropos, Kloto lub ? … ona, ty, ja.

R. Ostaszewski w recenzji napisał:

W pubach, klubach i galeriach Kazimierza poznać można najdziwniejszych ludzi i wysłuchać najfantastyczniejszych historyjek ponoć z życia wziętych. Duch opowieści chętnie buszuje po Kazimierzu. Wystarczy tylko wysłuchać, o czym mówi poprzez ludzi. Soból wysłuchał.

W drugiej części spotkania, odbędzie się promocja książki Sama naszej koleżanki z DKK, która ukryła się pod pseudonimem Maja Mavitsch. Autorka przeczyta fragmenty powieści i opowie, jak doszło do jej napisania.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 8 marca (wtorek) 2011 r. w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 16.00.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE