Informacje

Imprezowali na torach kolejowych

Trzech pijanych chuliganów zatrzymali policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego. Młodzi ludzie urządzili sobie libację alkoholową w rejonie przejazdu kolejowego. W czasie imprezy rozpalili ognisko na torach.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
© Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

W miniony piątek wieczorem, dyżurny komendy odebrał zgłoszenie, że kilku mężczyzn spożywa alkohol i głośno się zachowuje na torowisku w Jaśle. Po chwili na miejscu był już policyjny patrol. Funkcjonariusze zauważyli w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Kopernika grupę osób. Młodzi ludzie pili alkohol, na torach rozpalili ognisko i wrzucili do niego materac.

Na widok radiowozu zaczęli uciekać i rzucać w interweniujących policjantów kamieniami. Po chwili jeden z chuliganów trafił w ręce funkcjonariuszy. Pozostali zostali zatrzymani na terenie miasta. Na miejsce wezwano straż pożarną, która ugasiła ognisko.

Zatrzymani to dwaj 18-letni mieszkańcy Jasła i jeden 16-latek z Lubaczowa. Wszyscy byli pijani. Za popełnione wykroczenia pełnoletni chuligani zostali ukarani mandatami karnymi. Będą również odpowiadać za zaatakowanie policjantów kamieniami. Nieletni został przekazany pod opiekę rodziny, o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE