Sport | rekreacja | turystyka

Jasielscy karatecy przywieźli z Międzynarodowych Mistrzostw Danii sześć medali

Zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate startujący w „Międzynarodowych Mistrzostwach Danii w Karate Kyokushin” zdobyli 3 złote, 2 brązowe i jeden srebrny medal.

Zawodnicy Jasielskiego Klubu. Fot. ARCHIWUM

Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Paulina Wałęga zajęła pierwsze miejsce w konkurecji kumite juniorek, wygrywając w finale przez ippon z 20 kg. cięższą od siebie zawodniczką z Holandii. Angelika Jarecka była pierwsza w kumite juniorek młodszych i druga w konkurencji kata. Pierwsze miejsce w kata juniorów młodszych i trzecie w kumite zajął Dawid Nguyen Quang. Kamil Mastaj był trzeci w kumite juniorów.

Jednym z sędziów Mistrzostw był sensei Tadeusz Krygowski reprezentujący Jasło, który jest sędzią międzynarodowym karate kyokushin.

Polska reprezentacja, w której startowali jeszcze zawodnicy z Warszawy i Tarnobrzega zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw. W Mistrzostwach startowało ponad 100 zawodników z Danii, Holandii, Szkocji, Pakistanu, Serbii, Rumunii, Hiszpanii i Polski.

Mistrzostwa odbyły sie w dniu 26 marca 2011 w Vordingborg – Dania. Organizatorem była Duńska Organizacja Karate Kyokushin.

(Jasielski Klub Kyokushin Karate)

SŁOWA KLUCZOWE