Sport | rekreacja | turystyka

Kolejne zwycięstwo „Szóstki”. W „tyle” m.in. Korona Kielce i Wisła Kraków

W dniu 20 marca 2011 roku drużyna „Szóstki” rocznik 2002 odniosła kolejny sukces zajmując pierwsze miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kościelcu.

Fot. archiwum Klubu

Fot. ARCHIWUM KLUBU

W turnieju wzięły udział drużyny: APN Raków Częstochowa, Korona Kielce, Cracovia Kraków, Hutnik Kraków, Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Gwiazda Ruda Śląska oraz jasielska „Szóstka”.

W fazie grupowej drużyna jasielska rozegrała mecze kolejno z: Gwiazda Ruda Śląska (0:0), Sandecja Nowy Sącz (3:0), Wisła Kraków (1:0). Fazę grupową „Szóstka” zakończyła na pierwszym miejscu i w półfinale zmierzyła się z Koroną Kielce, którą pokonała po zaciętym meczu 1:0 strzelając gola w samej końcówce meczu. W finale czekał już grupowy przeciwnik jasielskiej drużyny Wisła Kraków, z którą to po bardzo dobrym meczu „Szóstka” wygrała 1:0. Bramki dla UKS Szóstka Jasło strzelali: Stasz 1, Rakoczy 2, Jajko 2, Dziadosz 1.

Drużyna Artura Tomaszewskiego wystąpiła w składzie: Łukasz LEPUCKI, Michał RAKOCZY, Bartosz STASZ, Szymon DZIADOSZ, Arkadiusz BARAN, Karol SZYDŁO, Kacper IGIELSKI, Jakub BAŁON, Mikołaj RAK, Dawid JAJKO.

W przerwie turnieju zostały rozegrane trzy konkurencje indywidualne, z których dwie wygrali zawodnicy „Szóstki”. Konkurencję żonglerki piłką zwyciężył Stasz Bartosz, a konkurencję strzałów na bramkę zwyciężył drugi zawodnik jasielskiego klubu Rakoczy Michał.

Po bardzo dobrze rozegranym turnieju jasielska drużyna udowodniła, że potrafi sobie radzić z mocnymi zespołami nie przegrywając żadnego meczu i nie tracąc ani jednej bramki, co świadczy o sile zespołu. Brawa dla drużyny oraz trenera. Szczególne podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu na turniej.

Więcej informacji na stronie klubowej www.uks6jaslo.futbolowo.pl.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE