Kultura | rozrywka | edukacja

Koncerty wielkopostne w jasielskich kościołach (zapowiedź)

Koncerty przygotowane przez Jasielski Dom Kultury, zatytułowane „Lament serdeczny”, odbędą się w marcu br. w trzech kościołach w Jaśle. Już w najbliższy piątek (11 marca) około godz. 17.30, program zostanie zaprezentowany w kościele pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Jaśle – Sobniowie.

Tydzień później (18 marca) koncert odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Jaśle – Niegłowicach, a na zakończenie (25 marca br.) – w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (fara).

Wystąpią zespoły i recytatorzy JDK. Zespół instrumentalny Ad Libitum, pod kierunkiem Macieja Wulwa, wykona dwa adagia: Tomaso Albinioniego i Samuela Barbera, zespół wokalny Fermata, prowadzony przez Ewę Grzebień zaśpiewa pieśni wielkopostne: „Lament serdeczny”, „Płaczcie anieli”, „Bądź mi litościw” i „Zawitaj ukrzyżowany”, natomiast przygotowana przez Helenę Gołębiowską młodzież z grupy teatralnej Scena Słowa, będzie recytować utwory m.in. Juliana Tuwima, Wojciecha Bąka, Macieja Kononowicza i Zbigniewa Doleckiego.

Zapowiedź wydarzenia

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE